Triples field (1.0.2) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: list
is: listi

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: yes
is: já

en: On
is: Virkjað

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Number
is: Númer

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Link
is: Hlekkur

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Label
is: Merking

en: Open
is: Opna

en: Text
is: Texti

en: Email
is: Netfang

en: no
is: nei

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Url
is: Vefslóð

en: Off
is: Af

en: Inline
is: Innfellt

en: N/A
is: Á ekki við

en: Details
is: Nánar

en: Table
is: Tafla

en: Color
is: Litur

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Rows
is: Raðir

en: Integer
is: Heiltala

en: Hidden
is: Falið

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: Telephone
is: Sími

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: Decimal point
is: Tugabrotsskil

en: Comma
is: Komma

en: Display as link
is: Birta sem tengil

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Field types
is: Tegundir svæða

[ctx: Sort order]
en: Order
is: Röð
