Triples field (1.0.3) - en to el translation catalogue (74 entries)

en: list
el: λίστα

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: yes
el: ναι

en: On
el: Ανοικτό

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Number
el: Αριθμός

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Label
el: Ετικέτα

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Text
el: Κείμενο

en: no
el: όχι

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Table
el: Πίνακας

en: Color
el: Χρώμα

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Rows
el: Γραμμές

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Key
el: Κλειδί

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Ok
el: Eντάξει

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Above
el: Από πάνω

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: Space
el: Διάστημα

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Comma
el: Κόμμα

en: Display as link
el: Εμφάνιση ως σύνδεσμος

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
el: Η ελάχιστη τιμή που θα επιτρέπεται για αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό για να μην υπάρχει ελάχιστο.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
el: Η μέγιστη τιμή που θα επιτρέπεται για αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό για να μην υπάρχει μέγιστο.

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Thousand marker
el: Διαχωριστής χιλιάδας

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Weight for row @number
el: Βάρος για τη γραμμή @number

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
el: Οι δυνατές τιμές που θα περιέχει το πεδίο. Εισάγετε μία τιμή σε κάθε γραμμή, στη μορφή κλειδί|ετικέτα.

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Thin space
el: Λεπτό κενό

en: Choose the type of date to create.
el: Επιλέξτε τον τύπο ημερομηνίας που θα δημιουργηθεί.

en: Date only
el: Μόνο ημερομηνία

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

[ctx: Sort order]
en: Order
el: Σειρά

en: "On" label
el: Ετικέτα "on"

en: "Off" label
el: Ετικέτα "ανενεργό"

en: On label
el: Ετικέτα On

en: Off label
el: Ετικέτα Off

en: @title (value @number)
el: @title (τιμή @number)

[ctx: decimal places]
en: Scale
el: Κλίμακα
    στο πλαίσιο: δεκαδικά ψηφία
