Triple fields (1.0.4) - en to he translation catalogue (73 entries)

en: list
he: רשימה

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: yes
he: סוגים

en: On
he: פעיל

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Link
he: קישור

en: Required
he: נדרש

en: Label
he: תווית

en: Open
he: פתוח

en: Text
he: טקסט

en: Email
he: דוא"ל

en: no
he: לא

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Url
he: כתובת url

en: Off
he: כבוי

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Field type
he: סוג שדה

en: N/A
he: -ללא-

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Maximum
he: מקסימום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Details
he: פרטים

en: Widget
he: וידג'ט

en: Table
he: טבלה

en: Color
he: צבע

en: List type
he: סוג רשימה

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Rows
he: שורות

en: Integer
he: שלם

en: Hidden
he: מוסתר

en: Key
he: מפתח

en: Allowed values list
he: רשימת ערכים מותרים

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Ok
he: בסדר

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Above
he: מעל

en: Add another item
he: הוספת עוד פריט

en: Text area
he: איזור טקסט

en: Decimal
he: דצימלי

en: Float
he: צף

en: Minimum
he: מינימום

en: Precision
he: דיוק

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: Allowed values
he: ערכים מותרים

en: Space
he: רווח

en: Telephone
he: טלפון

en: Columns
he: עמודות

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: About
he: אודות

en: Boolean
he: בוליאני

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Comma
he: פסיק

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Display as link
he: להציג כקישור

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Max length
he: אורך מקסימלי

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
he: הערכים האפשריים ששדה זה יכול להכיל. הזינו ערך אחד בכל שורה, בפורמט של מפתח|תוית (key|label)

en: Unformatted list
he: רשימה ללא סגנון

en: Date only
he: רק תאריך

[ctx: Sort order]
en: Order
he: סדר

en: On label
he: על התווית

en: Off label
he: מחוץ לתווית

en: @title (value @number)
he: @title (ערך @number)
