Triples field (1.0.6) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: list
bn: তালিকা

en: Type
bn: টাইপ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Email
bn: ইমেইল

en: Url
bn: ইউআরএল

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Table
bn: টেবিল

en: Color
bn: রং

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Above
bn: উপরে

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন

en: Space
bn: স্পেস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট
