Triple fields (1.0.7) - en to th translation catalogue (49 entries)

en: list
th: รายการ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: yes
th: ตกลง

en: On
th: เปิด

en: Date
th: วันที่

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Open
th: เปิด

en: Text
th: ข้อความ

en: Email
th: อีเมล

en: no
th: ไม่

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Off
th: ปิด

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: N/A
th: ไม่มี

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Table
th: ตาราง

en: Color
th: สี

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Rows
th: แถว

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Key
th: คีย์

en: Allowed values list
th: รายการค่าที่อนุญาต

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Above
th: ด้านบน

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Text area
th: พื้นที่ข้อความ

en: Decimal
th: ตัวเลข

en: Float
th: เลขทศนิยม

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Precision
th: ความละเอียด

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Boolean
th: บูลีน

en: Decimal point
th: จุดทศนิยม

en: Comma
th: จุลภาค

en: Date and time
th: วันที่และเวลา

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Unformatted list
th: รายการไม่ได้จัดรูปแบบ

[ctx: Sort order]
en: Order
th: Order
    In Context: Sort order
