Triple fields (1.0.8) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: list
fi: luettelo

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: yes
fi: kyllä

en: On
fi: Käytössä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Number
fi: Numero

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Link
fi: Linkki

en: Required
fi: Pakollinen

en: Label
fi: Tunnus

en: Open
fi: Avoin

en: Text
fi: Teksti

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: no
fi: ei

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Url
fi: Osoite

en: Off
fi: Pois päältä

en: Inline
fi: Avoin

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Maximum
fi: Suurin

en: Range
fi: Alue

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Widget
fi: Widgetti

en: Table
fi: Taulukko

en: Color
fi: Väri

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Rows
fi: Rivejä

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Key
fi: Avain

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Select list
fi: Valintalista

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Text area
fi: Tekstialue

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Float
fi: Liukuluku

en: Minimum
fi: Pienin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: Allowed values
fi: Sallitut arvot

en: Space
fi: Välilyönti

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Columns
fi: Palstat

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: About
fi: Tietoja

en: Radio buttons
fi: Radionapit

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Comma
fi: Pilkku

en: Display as link
fi: Näytä linkkinä

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fi: Syötä pienin sallittu arvo kentässä. Jätä tyhjäksi jos et halua asettaa pienintä arvoa.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fi: Syötä suurin sallittu arvo kentässä. Jätä tyhjäksi jos et halua asettaa suurinta arvoa.

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Thousand marker
fi: Tuhat-merkki

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Date format: @format
fi: Päivämäärämuoto: @format

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fi: Lista kentälle sallittavista arvoista. Syötä yksi arvo riviä kohden muodossa avain|etiketti (engl. key|label).

en: Unformatted list
fi: Muokkaamaton lista

en: Label display
fi: Otsikon näyttö

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: Thin space
fi: Ohut väli

en: Choose the type of date to create.
fi: Valitse luotavan päivämäärän tyyppi.

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

[ctx: Sort order]
en: Order
fi: Järjestys
    kontekstissa: Lajittelujärjestys

en: "On" label
fi: "Päälle" etiketti

en: "Off" label
fi: "Pois päältä" etiketti

en: On label
fi: Päälle-etiketti

en: Off label
fi: Pois päältä-etiketti

en: Text (formatted, long)
fi: Teksti (muotoiltu, pitkä)
