Triple fields (1.0.8) - en to sv translation catalogue (85 entries)

en: list
sv: lista

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: yes
sv: ja

en: On
sv: På

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: Number
sv: Tal

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Label
sv: Etikett

en: Open
sv: Öppen

en: Email
sv: E-post

en: no
sv: nej

en: Date format
sv: Datumformat

en: Url
sv: URL

en: Off
sv: Av

en: Inline
sv: Löpande

en: Field type
sv: Fälttyp

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Textfield
sv: Textfält

en: Maximum
sv: Största

en: Scale
sv: Skala

en: Details
sv: Detaljer

en: Table
sv: Tabell

en: Color
sv: Färg

en: List type
sv: Typ av lista

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Rows
sv: Rader

en: Integer
sv: Heltal

en: Hidden
sv: Dold

en: Key
sv: Nyckel

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Above
sv: Ovanför

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Text area
sv: Textfält

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Float
sv: Flyttal

en: Minimum
sv: Lägsta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sv: Det totala antalet siffror att lagra i databasen, inklusive de till höger om decimalen.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Allowed values
sv: Tillåtna värden

en: Space
sv: Blanksteg

en: Telephone
sv: Telefon

en: Columns
sv: Kolumner

en: Ordered list
sv: Ordnad lista

en: Unordered list
sv: Punktlista

en: About
sv: Om

en: Radio buttons
sv: Envalsknappar

en: Boolean
sv: Boolesk

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Comma
sv: Komma

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Display as link
sv: Visa som länk

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Date and time
sv: Datum och tid

en: Text format
sv: Textformat

en: Formatter settings
sv: Inställningar för formaterare

en: Field types
sv: Fälttyper

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
sv: Det minsta värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget minsta värde.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
sv: Det största värdet som skall tillåtas i detta fält. Lämna tomt för inget största värde.

en: Date type
sv: Datumtyp

en: Thousand marker
sv: Tusentalsavgränsare

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: Unformatted list
sv: Oformaterad lista

en: Label display
sv: Visningsetikett

en: Apostrophe
sv: Apostrof

en: Thin space
sv: Tunt utrymme

en: Choose the type of date to create.
sv: Välj typ av datum att skapa.

en: Date only
sv: Enbart datum

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

[ctx: Sort order]
en: Order
sv: Ordning

en: "On" label
sv: Etikett för "På"

en: "Off" label
sv: Etikett för "Av"

en: On label
sv: Etikett för på

en: Off label
sv: Etikett för av

en: Text (formatted, long)
sv: Text (formaterad, lång)

en: @title (value @number)
sv: @title (värde @number)

[ctx: decimal places]
en: Scale
sv: Skala
