Triple fields (1.0.8) - en to te translation catalogue (37 entries)

en: list
te: జాబితా

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: yes
te: అవును

en: Date
te: తేదీ

en: Size
te: కొలత

en: Number
te: సంఖ్య

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Link
te: లింకు

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Label
te: లేబుల్

en: Open
te: తెరువు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: no
te: కాదు

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Details
te: వివరాలు

en: Table
te: పట్టిక

en: Color
te: రంగు

en: List type
te: జాబితా రకం

en: Maximum length
te: గరిష్ఠ పొడవు

en: Rows
te: వరుసలు

en: Integer
te: పూర్ణసంఖ్య

en: Select list
te: జాబితాను ఎంచుకోండి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Minimum
te: కనిష్ఠం

en: Precision
te: ఖచ్చితత్వం

en: Decimal marker
te: దశాంశ గుర్తు

en: About
te: గురించి

en: Decimal point
te: దశాంశ బిందువు

en: Comma
te: కామా

en: Date and time
te: తేదీ మరియు సమయం

en: Text format
te: వచన ఆకృతి

en: Thousand marker
te: వేల గుర్తు
