Triple fields (1.0.10) - en to bs translation catalogue (38 entries)

en: list
bs: lista

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: yes
bs: da

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Number
bs: Broj

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Required
bs: Obavezno

en: Label
bs: Oznaka

en: Text
bs: Tekst

en: Date format
bs: Format datuma

en: Inline
bs: U liniji

en: Field type
bs: Tip polja

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Details
bs: Detalji

en: Table
bs: Tabela

en: Color
bs: Boja

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Rows
bs: Redova

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Allowed values list
bs: Lista dozvoljenih vrijednosti

en: Select list
bs: Select lista

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Above
bs: Iznad

en: Add another item
bs: Dodaj još jednu stavku

en: Precision
bs: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
bs: Ukupan broj brojeva za čuvanje u bazi podataka, uključujući i one desno od decimale.

en: The number of digits to the right of the decimal.
bs: Broj cifri desno od decimale.

en: Decimal marker
bs: Decimalni marker

en: Allowed values
bs: Dozvoljene vrijednosti

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: Decimal point
bs: Decimalna tačka

en: Comma
bs: Zarez

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme
