Triple fields (1.0.10) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: list
da: liste

en: Value
da: Værdi

en: yes
da: ja

en: On
da: Tilsluttet

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Number
da: Antal

en: - None -
da: - Ingen -

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Open
da: Åben

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: no
da: nej

en: Date format
da: Datoformat

en: Url
da: URL

en: Off
da: Afbrudt

en: Inline
da: Integreret

en: Field type
da: Felttype

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Maximum
da: Maksimum

en: Range
da: Spænd

en: Scale
da: Skalér

en: Details
da: Detaljer

en: Table
da: Tabel

en: Color
da: Farve

en: List type
da: Listetype

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Rows
da: Rækker

en: Integer
da: Heltal

en: Hidden
da: Skjult

en: Key
da: Nøgle

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Select list
da: Valgliste

en: Default value
da: Standardværdi

en: Above
da: Ovenover

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Text area
da: Tekstområde

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Float
da: Kommatal

en: Precision
da: Præcision

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
da: Det samlede antal cifre som skal gemmes i databasen, inklusive dem til højre for kommaet.

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Decimal marker
da: Decimalmarkør

en: Allowed values
da: Tilladte værdier

en: Space
da: Mellemrum

en: Telephone
da: Telefon

en: Columns
da: Kolonner

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: About
da: Om

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Boolean
da: Boolsk

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: Display as link
da: Vis som link

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Text format
da: Tekstformat

en: Formatter settings
da: Indstillinger for formatering

en: Field types
da: Felttyper

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
da: Den mindste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
da: Den højeste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et maksimum.

en: Date type
da: Datotype

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: Unformatted list
da: Uformatteret liste

en: Label display
da: Visning af label

en: Show label
da: Vis etiket

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: Thin space
da: Tyndt mellemrum

en: Choose the type of date to create.
da: Vælg typen af dato der skal oprettes.

en: Date only
da: Kun dato

[ctx: Sort order]
en: Order
da: Rækkefølge

en: "On" label
da: "Til"-etiket

en: "Off" label
da: "Fra"-etiket

en: On label
da: Til

en: Off label
da: Fra

en: Text (formatted, long)
da: Tekst (formateret, lang)

en: @title (value @number)
da: @title (værdi @number)

[ctx: decimal places]
en: Scale
da: Skalér
