Triple fields (1.0.10) - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: list
mr: याद्या

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: On
mr: वर

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Number
mr: अंक

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Link
mr: दुवा

en: Required
mr: आवश्यक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Text
mr: अक्षर

en: Email
mr: ईमेल

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Color
mr: रंग

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Minimum
mr: किमान

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट

en: On label
mr: लेबल वर
