Triple fields (1.0.10) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: list
oc: lista

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: On
oc: Activat

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Required
oc: Requesit

en: Label
oc: Etiqueta

en: Open
oc: Dobèrt

en: Text
oc: Tèxte

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: no
oc: non

en: Date format
oc: Format de data

en: Url
oc: URL

en: Off
oc: Desactivat

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Details
oc: Detalhs

en: Table
oc: Tablèu

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Integer
oc: Entièr

en: Hidden
oc: Amagat

en: Key
oc: Clau

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Above
oc: En dessús

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Text area
oc: Zòna de tèxte

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Space
oc: Espace

en: Columns
oc: Colomnas

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: About
oc: A prepaus

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: Display as link
oc: Afichar coma ligam

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Unformatted list
oc: Lista non mesa en forma
