Trophy (1.0.0-beta1) - en to eu translation catalogue (30 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Weight
eu: Pisua

en: Label
eu: Etiketa

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Owner
eu: Jabea

en: Weeks
eu: Asteak

en: Condition
eu: Baldintza

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: day
eu: egun

en: month
eu: hilabete

en: year
eu: urtea

en: hour
eu: ordua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Days
eu: Egunak

en: Hours
eu: Orduak

en: Machine name
eu: Makinaren izena
