Trophy (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (24 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: day
kn: ದಿನ

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Point
kn: ಬಿಂದು
