Trophy (1.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: Weight
bn: ভর

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
