Trophy (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: Weight
cy: Pwysau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Custom
cy: Addasu

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: hour
cy: awr

en: Granularity
cy: Gronynnedd
