Trophy (1.0.0-beta1) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Cancel
es: Cancelar

en: Description
es: Descripción

en: Disabled
es: Desactivado

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Daily
es: Diariamente

en: Weekly
es: Semanalmente

en: Monthly
es: Mensualmente

en: Weight
es: Peso

en: Label
es: Etiqueta

en: week
es: semana

en: Add
es: Agregar

en: View
es: Ver

en: Created
es: Creado

en: Custom
es: Personalizado

en: Owner
es: Propietario

en: Weeks
es: Semanas

en: Condition
es: Condición

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: day
es: día

en: month
es: mes

en: year
es: año

en: hour
es: hora

en: Granularity
es: Nivel de detalle

en: Days
es: Días

en: Months
es: Meses

en: Hours
es: Horas

en: Yearly
es: Anualmente

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Target
es: Destino

en: Point
es: Punto

en: Weight for @title
es: Peso para @title
