Trophy (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: week
fr: semaine

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Weeks
fr: Semaines

en: Authored on
fr: Écrit le

en: day
fr: jour

en: month
fr: mois

en: year
fr: année

en: hour
fr: heure

en: Granularity
fr: Granularité

en: Days
fr: Jours

en: Months
fr: Mois

en: Hours
fr: Heures

en: Yearly
fr: Annuellement

en: Machine name
fr: Nom système

en: Target
fr: Cible

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: -select-
fr: -sélectionner-
