Trophy (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: week
hi: सप्ताह

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Condition
hi: अवस्था

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: day
hi: दिन

en: month
hi: माह

en: year
hi: वर्ष

en: hour
hi: घंटा

en: Granularity
hi: कणिकता

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
