Trophy (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Weight
id: Bobot

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Custom
id: Tersuai

en: Owner
id: Pemilik

en: Condition
id: Kondisi

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: day
id: hari

en: month
id: bulan

en: year
id: tahun

en: hour
id: jam

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Weight for @title
id: Bobot @title
