Trophy (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: week
it: settimana

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Owner
it: Proprietario

en: Weeks
it: Settimane

en: Condition
it: Condizione

en: Authored on
it: Creato il

en: day
it: giorno

en: month
it: mese

en: year
it: anno

en: hour
it: ora

en: Granularity
it: Granularità

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Weight for @title
it: Peso per @title
