Trophy (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Monthly
ja: 毎月

en: Weight
ja: ウェイト

en: Label
ja: ラベル

en: week
ja: 週

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Custom
ja: カスタム

en: Owner
ja: 所有者

en: Weeks
ja: 週

en: Condition
ja: コンディション

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: day
ja: 日

en: month
ja: 月

en: year
ja: 年

en: hour
ja: 時間

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Days
ja: 日

en: Hours
ja: 時

en: Yearly
ja: 年毎

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Target
ja: ターゲット

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト
