Trophy (1.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (19 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Owner
ku: خاوەن

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
