Trophy (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: week
oc: setmana

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Weeks
oc: Setmanas

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: day
oc: jorn

en: month
oc: mes

en: year
oc: an

en: hour
oc: ora

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Days
oc: Jorns

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Target
oc: Cibla

en: Point
oc: Punt

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
