Trophy (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Custom
fa: سفارشی

en: Owner
fa: مالک

en: Condition
fa: شرط

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Target
fa: مقصد

en: Weight for @title
fa: وزن @title
