Trophy (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: week
tr: hafta

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Custom
tr: Özel

en: Owner
tr: Sahibi

en: Weeks
tr: Hafta

en: Condition
tr: Koşul

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: day
tr: gün

en: month
tr: ay

en: year
tr: yıl

en: hour
tr: saat

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Hours
tr: Saat

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Target
tr: Hedef

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
