Trucie (True Content Import) (1.3.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Label
uk: Мітка

en: Add
uk: Додати

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Add field
uk: Додати поле

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Enable logging
uk: Вести журнал

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entity Bundle
uk: Пакет сутності

en: Unique Field
uk: Унікальне поле

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Enable Logging
uk: Увімкнути ведення журналу
