Trufil (True Exposed Filters) (1.0.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: List
fr: Lister

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Links
fr: Liens

en: Number
fr: Nombre

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Hidden
fr: Caché

en: Select
fr: Sélectionner

en: About
fr: À propos

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Hide submit button
fr: Masquer le bouton de soumission

en: Uses
fr: Utilisations

en: Sort options
fr: Options de tri

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Checkboxes/Radio Buttons
fr: Cases à cocher/Boutons radio

en: Input required
fr: Valeur requise

en: Allow multiple selections
fr: Permettre plusieurs sélections

en: Enable to allow users to select multiple items.
fr: Permettre à l'utilisateur de sélectionner plusieurs éléments.

en: Placeholder text
fr: Texte de substitution

en: If none are selected, all are allowed.
fr: Si aucune option n'est sélectionnée, toutes sont acceptées.

en: The target bundle
fr: Le type cible
