Trufil (True Exposed Filters) (1.0.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: List
id: Daftar

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Number
id: Angka

en: Default
id: Bawaan

en: Views
id: View

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Maximum
id: Maksimum

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Select
id: Pilih

en: About
id: Tentang

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Uses
id: Penggunaan

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Input required
id: Perlu masukan

en: Allow multiple selections
id: Diperbolehkan memilih banyak

en: Enable to allow users to select multiple items.
id: Nyalakan untuk memperbolehkan pengguna memilih beberapa item

en: If none are selected, all are allowed.
id: Jika tidak ada yang dipilih, semuanya diizinkan.

en: The target bundle
id: Bundel target
