Trufil (True Exposed Filters) (1.0.0) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: List
nl: Lijst

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Number
nl: Getal

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Select
nl: Selecteren

en: About
nl: Over

en: Radio Buttons
nl: Radiobuttons

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Hide submit button
nl: De 'Toepassen'-knop verbergen

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Sort options
nl: Sorteeropties

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Input required
nl: Invoer vereist

en: Allow multiple selections
nl: Meervoudige selectie toestaan

en: Enable to allow users to select multiple items.
nl: Gebruikers toestaan meerdere items te selecteren.

en: Date Picker
nl: Datumkiezer

en: If none are selected, all are allowed.
nl: Als niets is geselecteerd, zijn alle toegestaan.

en: Editing or Creating Views
nl: Bewerken of aanmaken van overzichten

en: Puts the sort options in a collapsible details element.
nl: Plaatst de sorteeropties in een inklapbaar detail-element.

en: Collapsible details element title
nl: Titel van het inklapbare detail-element

en: The target bundle
nl: Doelbundel
