Trufil (True Exposed Filters) (1.0.1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: List
pt: Lista

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Links
pt: Ligações

en: Number
pt: Número

en: Default
pt: Predefinido

en: Views
pt: Visualizações

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Maximum
pt: Máximo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Select
pt: Selecionar

en: Minimum
pt: Mínimo

en: About
pt: Sobre

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Hide submit button
pt: Esconder botão de submeter

en: Uses
pt: Usos

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Input required
pt: Entrada obrigatória

en: Allow multiple selections
pt: Permitir múltiplas seleções

en: Enable to allow users to select multiple items.
pt: Ativar a permissão de os utilizadores selecionarem vários itens.
