Tupas Authentication (8.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Registration successful. You are now logged in.
id: Pendaftaran berhasil. Anda sekarang masuk.
