Tupas Authentication (8.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Create new account
pt: Criar uma nova conta

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Registration successful. You are now logged in.
pt: Registo bem sucedido. Neste momento está com a sessão aberta.
