Tupas Authentication (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Machine name
fr: Nom système

en: Registration successful. You are now logged in.
fr: Enregistrement effectué. Vous êtes maintenant identifié.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
