Cloudflare Turnstile (1.1.12) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Language
de: Sprache

en: Size
de: Größe

en: General settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Always
de: Immer

en: Never
de: Nie

en: Widget settings
de: Steuerelementeinstellungen

en: Appearance
de: Design

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Secret key
de: Geheimer Schlüssel

en: Spam control
de: Spamkontrolle

en: Retry
de: Erneut versuchen

en: Flexible
de: Flexibel

en: Auto
de: Automatisch

en: Execute
de: Ausführen

en: Dutch
de: Niederländisch

en: German
de: Deutsch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Russian
de: Russisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: About
de: Über

en: Site key
de: Website-Schlüssel

en: Compact
de: Kompakt

en: Chinese (Simplified)
de: Chinesisch (Vereinfacht)

en: Chinese (Traditional)
de: Chinesisch (Traditionell)

en: Dark
de: Dunkel

en: Portuguese (Brazil)
de: Portugiesisch (Brasilien)

en: Tabindex
de: Tab-Index

en: Light (default)
de: Hell (Standard)

en: Set the <a href=":tabindex">tabindex</a> of the widget and challenge (Default = 0). If other elements in your page use tabindex, it should be set to make user navigation easier.
de: Legen Sie den <a href=":tabindex">Tabindex</a> des Steuerelements und der Aufgabe fest (Standard = 0). Wenn andere Elemente Ihrer Seite Tabindex verwenden, sollte diese Option aktiviert werden, um die Navigation für Benutzer zu erleichtern.
