Cloudflare Turnstile (1.1.8) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Size
fr: Taille

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Theme
fr: Thème

en: Always
fr: Toujours

en: Never
fr: Jamais

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Appearance
fr: Apparence

en: English
fr: Anglais

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Korean
fr: Coréen

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Spam control
fr: Contrôle du pollupostage

en: Retry
fr: Essayer à nouveau

en: Execute
fr: Exécuter

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: German
fr: Allemand

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Polish
fr: Polonais

en: Russian
fr: Russe

en: Turkish
fr: Turque

en: About
fr: À propos

en: Site key
fr: Clef du site

en: Dark
fr: Sombre

en: Portuguese (Brazil)
fr: Portugais (Brésil)

en: Light (default)
fr: Clair (par défaut)

en: Set the <a href=":tabindex">tabindex</a> of the widget and challenge (Default = 0). If other elements in your page use tabindex, it should be set to make user navigation easier.
fr: Spécifie le <a href=":tabindex">tabindex</a> du widget et du défi (valeur par défaut : 0). Si d'autres éléments de votre page utilisent tabindex, la valeur devrait être ajustée pour faciliter la navigation des utilisateurs.
