Tweet Feed (4.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Description
ro: Descriere

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Account Name
ro: Nume cont

en: Name
ro: Nume

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Other
ro: Altele

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Changed
ro: Schimbat

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Reply
ro: Replică

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Manage form display
ro: Gestionați afișarea formularelor

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
