Tweet Feed (4.0.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (20 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Description
cs: Popis

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Account Name
cs: Jméno účtu

en: Name
cs: Jméno

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Other
cs: Jiné

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Changed
cs: Změněno

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
