Tweet Feed (4.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Account Name
ja: アカウント名

en: Name
ja: 名前

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Other
ja: その他

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Changed
ja: 変更済

en: User Id
ja: ユーザーID

en: Reply
ja: 返信

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Hash
ja: ハッシュ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
