Tweet Feed (4.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Account Name
nl: Accountnaam

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Other
nl: Andere

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: List name
nl: Lijstnaam

en: Reply
nl: Reageren

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
