Tweet Feed (4.0.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Overview
pl: Przegląd

en: Edit
pl: Edytuj

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Name
pl: Nazwa

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Other
pl: Inne

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Changed
pl: Zmieniono

en: List name
pl: Nazwa listy

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Hash
pl: Hasz

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
