Tweet Feed (4.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Account Name
fa: نام حساب

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Other
fa: ساير

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Reply
fa: پاسخ

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
