Tweet Feed (4.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Account Name
tr: Hesap Adı

en: Name
tr: İsim

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Other
tr: Diğer

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Changed
tr: Değişti

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Hash
tr: Karma

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size
