Twenty Seventeen (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Tabs
it: Schede

en: medium
it: medio

en: small
it: piccola

en: large
it: grande

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Back to site
it: Torna al sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
