Twenty Seventeen (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Tabs
fr: Onglets

en: medium
fr: modéré

en: small
fr: petit

en: large
fr: grand

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Back to site
fr: Retour au site

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
