Twenty Seventeen (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Tabs
pt: Abas

en: medium
pt: médio

en: small
pt: pequeno

en: large
pt: grande

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar First
pt: Barra Lateral Esquerda

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Back to site
pt: Voltar ao site

en: Sidebar Second
pt: Barra Lateral Direita

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date
