Twig Field (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Insert
de: Einfügen

en: Display mode
de: Anzeigemodus

en: General
de: Allgemein

en: Rows
de: Zeilen

en: Template
de: Vorlage

en: Default value
de: Standardwert

en: Variables
de: Variablen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Twig template
de: Twig-Template

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Number of rows: @rows
de: Anzahl der Zeilen: @rows

en: Provides Twig field type.
de: Ermöglicht es, einen Twig-Feldtyp zu verwenden.

en: Create and edit templates stored in Twig fields
de: Templates, die in Twig-Feldern gespeichert werden, erstellen und bearbeiten

en: Twif field settings
de: Twig-Feldeinstellungen

en: Rendered Twig template
de: Gerendertes Twig-Template

en: Twig context
de: Twig-Kontext

en: Template editor
de: Template-Editor

en: Template error: @error
de: Template-Fehler: @error
