Twitter Embed (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Username
sv: Användarnamn

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Language
sv: Språk

en: Theme
sv: Tema

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Display options
sv: Alternativ för visning

en: Profile
sv: Profil

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Arabic
sv: Arabiska

en: French
sv: Franska

en: Italian
sv: Italienska

en: Spanish
sv: Spanska

en: Japanese
sv: Japanska

en: Korean
sv: Koreanska

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Display style
sv: Visningsstil

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Collection
sv: Samling

en: Grid
sv: Rutnät

en: Transparent
sv: Genomskinlig

en: Border color
sv: Kantfärg

en: Czech
sv: Tjeckiska

en: Danish
sv: Danska

en: Dutch
sv: Holländska

en: Finnish
sv: Finska

en: German
sv: Tyska

en: Greek
sv: Grekiska

en: Hebrew
sv: Hebreiska

en: Hungarian
sv: Ungerska

en: Indonesian
sv: Indonesiska

en: Norwegian
sv: Norska

en: Polish
sv: Polska

en: Portuguese
sv: Portugisiska

en: Romanian
sv: Rumänska

en: Russian
sv: Ryska

en: Swedish
sv: Svenska

en: Turkish
sv: Turkiska

en: About
sv: Om

en: Light
sv: Ljust

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Persian
sv: Persiska

en: Malay
sv: Malaysiska

en: Thai
sv: Thailändska

en: Ukrainian
sv: Ukrainska

en: Vietnamese
sv: Vietnamesiska

en: Filipino
sv: Filippinska

en: Dark
sv: Mörkt

en: Text value
sv: Textvärde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
