Twitter Embed (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (50 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Language
pt: Idioma

en: Theme
pt: Tema

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Profile
pt: Perfil

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Arabic
pt: Arábico

en: French
pt: Francês

en: Italian
pt: Italiano

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Japanese
pt: Japonês

en: Korean
pt: Coreano

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Display style
pt: Estilo de exibição

en: Automatic
pt: Automático

en: Collection
pt: Coleção

en: Grid
pt: Grade

en: Transparent
pt: Transparente

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Czech
pt: Tcheco

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: Dutch
pt: Holandês

en: Finnish
pt: Finlandês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: Hebrew
pt: Hebraico

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Indonesian
pt: Indonésio

en: Norwegian
pt: norueguês

en: Polish
pt: Polonês

en: Portuguese
pt: Português

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: About
pt: Sobre

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Persian
pt: Persa

en: Malay
pt: Malaio

en: Thai
pt: Tailandês

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Vietnamese
pt: Vietnamita

en: Dark
pt: Escuro

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Textfield size: @size
pt: Tamanho do campo de texto: @size
