Tynt (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Reset to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Statistics
ja: 統計

en: General Settings
ja: 基本設定

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ja: １行に１ベージとして、パスを入力してください。 <b>*</b> はワイルドカードとして使えます。 例えばブログページのパスを指定するには <b>%blog</b>、ユーザー別のブログは <b>%blog-wildcard</b> と入力してください。 また、フロントページを指定するには <b>%front</b> と入力してください。

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ja: PHPモードを選択した場合、%php の間にPHPコードを記入してください。正しくないコードを実行した場合、このDrupalサイトが正常に動作しなくなる可能性があるので注意してください。

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ja: 以下のPHPコードが <code>TRUE</code> を返したら加える（PHPモード － PHPに精通した方専用)

en: Add to every page except the listed pages.
ja: リストに記載したページ以外のすべてのページに加える

en: Add to the listed pages only.
ja: リストに記載したページにのみ加える

en: Add tracking to specific pages
ja: トラッキングを加える特定ページ

en: Add tracking for specific roles
ja: トラッキングを加える特定の役割

en: Add tracking only for the selected role(s). If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked.
ja: トラッキングを特定の役割に限定したい場合、それらの役割名にチェックを入れてください。 どの役割も選択しない場合、すべてのユーザーがトラックされます。
